Tüy Dökücü Krem Nedir? Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

İstenmeyen tüylerinden en kolay ve en hızlı şekilde kurtulmamızı sağlayan tüy dökücü kremlerden hem kadınlar hemde erkekler tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Tüy dökücü kremlerin tercih edilmesindeki en önemli etken hem acısız oluşundan hemde hızlı bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlamasından kaynaklanmaktadır.

 Tüy dökücü kremlere eczanelerden, kozmetik marketlerinden hatta süper marketlerden dahi kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Tüy dökücü kremlerin tercih edilmesinin diğer bir sebebi ise evde kendi kendinize uygulayabildiğiniz gibi, fiyatınında oldukça uygun olmasıdır. Tüy dökücü kremleri özellikle hassas cilde sahip olanlar ve tüy dökücü kremi hassas bölgelerine uygulamak isteyenler tüy dökücü kremi satın almadan önce hangi markayı alacaklarını iyice araştırmalıdırlar.

Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü kremler nasıl kullanılır sorusunun cevabını merak ediyorsanız cevabı aslında çok basit.  Öncelikle uygulamaya başlamadan önce ılık bir suyu altında olmalısınız. Her vücut bölgesi için özel tüy dökücü kremler olduğu için daha önceden her bölge için özel üretilmiş olan tüy dökücü kremlerden almış olmalısınız. (Bunun yanında bazı markaların tüm vücutta kullanılan tüy dökücü kremleri bulunmaktadır) Ilık duşun altındayken tüy dökücü kremi tabaka halinde uygulayacağınız bölgeye sürün. Tüy dökücü kremi sürdükten sonra bir süre bekleyin ve kıl kökleriniz zayıflamaya başlayacak ve dökülecektir. Kıl kökleriniz zayıflamaya sonra tüy dökücü kutusunda çıkan ıspatula yardımıyla uyguladığınız bölgeyi temizlemeye başlayın.

Cildinde alerji, sivilce gibi cilt problemi olanların kesinlikle tüy dökücü kremlerden uzak durmaları önerilmektedir.

Tüy Dökücü Kremlerin Zararları Nelerdir?

Tüy dökücü kremlerin şu ana kadar kanıtlanmış bir  zararı olmamasına karşın tüy dökücü kremlerin yan etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bazı ciltlerde tüy dökücü kremin uygulandığı bölgelerde aşırı kızarma ve tahriş görülebilir,
 • Tüy dökücü kremlerin genital ve hassas bölgelerde kullanımı sonrası yanma hissi olabilir,
 • Tüy dökücü kremler ciltte alerjik reaksiyona sebep olabilmektedir.
Son Yazılar
Yorum ( 3 )
 1. gülmay
  Ocak 16, 2018 at 18:07
  Cevapla

  bende düzenli olarak tüy dökücü krem kullanıyordum. ancak bir süre sonra tüylerim sertleşmeye başladı. kesin çözüm ise benim önerim lazer epilasyon kızlar

 2. Tüy Dökücü Krem Zararları
  Temmuz 9, 2018 at 20:15
  Cevapla

  yazınızı gerçekten çok beğendim. Sitenizi uzun zamandır takip ediyorum çok güzel paylaşımlar yapıyorsunuz. Umarım paylaşımlarınız artarak devam eder.

  • Sağlık Sorusu
   Mart 22, 2019 at 00:36
   Cevapla

   biraz geç dönüş yapıyor olduk, teşekkürler. 🙂

Bir cevap bırakın