Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

Günümüzde çoğu insanın yüzünde siyah noktalar bulunmakta. Bu siyah noktalar çoğu zaman sinir bozucu düzeyde olmakla birlikte çoğu zamanda insanların kendi güzelliklerine gölge düşürdüğünü düşünmektedir ve siyah noktalar nasıl geçer sorusunu akla getirmektedir.

Siyah nokta tedavisinin bir çok yöntemi bulunmakta. Özellikle eczanelerde siyah nokta temizleme kremleri, bantları ve maskelerinin bir çok çeşidi bulunmakta.

Siyah Noktalar Neden Oluşur?

Siyah noktaların oluşmasında bir çok sebep rol oynamaktadır. Özellikle güneş ışığına uzun süre maruz kalma, karaciğer hastalıkları, sivilce lekeleri, deride meydana gelen bozukluklar ve fazla pigmentasyon siyah noktaların artmasına ve oluşmasına sebep olmaktadır.

Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Siyah Nokta Oluşumunu Engellemek İçin Ne Yapmalı?

– E vitamini desteği ile siyah nokta oluşumunu engelleyebilirsiniz. E vitamini kapsülü alarak direk siyah noktanın olduğu yüzeye sürerek siyah noktaların oluşumunu engellemiş olursunuz.

– C vitamini tüketiminizi arttırarak siyah noktaların oluşumunu engelleyebilirsiniz. Özellikle portakal , limon ve mandalina gibi C vitamini yönünden güçlü besinler tüketmeniz de siyah nokta oluşumunu engellemenize yardımcı olacaktır.

– Güneş ışınları siyah nokta oluşumuna sebep olmaktadır. Yaz kış ayırt etmeden güneş kremi kullanımına özen gösterin. Bu sayede cildiniz güneş ışınlarına maruz kaldığı zaman melanin üretimi ihtiyacı duymayacaktır. Bu sayede güneş ışınlarının sebep olacağı siyah noktalardan korunmuş olacaksınız.

Son Yazılar
Yorum ( 1 )
  1. Karbonat Maskesi Ne İşe Yarar? Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır? - Sağlık Sorusu
    Ocak 1, 2018 at 17:41
    Cevapla

    […] cildimizi bu sorunlardan arındırmış oluyorsunuz hem de cildinizde parlaklık katarak sivilce, siyah nokta, cilt lekeleri gibi sorunlardan da uzaklaşmanıza yardımcı […]

Bir cevap bırakın