Karbonat Maskesi Ne İşe Yarar? Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda oldukça popülerleşmeye başlayan karbonat maskesini gelin faydalarını birlikte inceleyelim. Cilt maskelerinin en önemlileri arasında yer alan karbonat maskesi düzenli ve uzun süre kullanım sonrası oldukça olumlu sonuçlar göstermektedir. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz karbonat maskesi güneş yanığı, sivilce, siyah nokta tedavisi gibi bir çok cilt sorununa mucizevi bir şekilde çözüm oluyor.

Karbonat Maskesi Ne İşe Yarar?

Yetişkin her bireyin cildinde ölü hücreler, yağ tabakaları ve kirler bulunur. Bu ölü hücre, yağ tabası ve kirlerden kurtulmanın en kolay ve etkili yolu ise karbonattan geçmektedir. Karbonat maskesi ile hem cildimizi bu sorunlardan arındırmış oluyorsunuz hem de cildinizde parlaklık katarak sivilce, siyah nokta, cilt lekeleri gibi sorunlardan da uzaklaşmanıza yardımcı olur.

Aynı zamanda karbonat suyun PH değerini arttırmaktadır. Bu durum aynı şekilde cilt içinde geçerli olmaktadır. Yani karbonat cildimizin pH değerini arttırarak cildin daha parlak ve pürüzsüz gözükmesini sağlar. Yapacağınız ilk karbonat maskesinden sonra sizde cildinizdeki değişikliği kısa sürede fark etmiş olacaksınız.

Karbonat Maskesi Sivilce Geçirir mi?

Evet bu soruyu sorduğunuzu duyar gibi olduk ve yine evet diyoruz. Karbonat maskesi sivilcelerin tedavisinde önemli bir rol oynamaktadır. Sivilce problemi yaşayanlar karbonat maskesi hazırlayarak kısa süre içerisinde sivilcelerine elvada edebilirler?

Sivilce İçin Karbonat Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Karbonat maskesi hazırlamak oldukça kolay. İhtiyacımız olan malzemeler sadece “1 tatlı kaşığı yoğurt” ve “1 tatlı kaşığı karbonat“. Bu iki malzemeyi alıp karıştırdıktan sonra karışımı cildinize sürün ve ortalama 10 dakika cildinizde bekletin ve 10 dakikanın ardından soğuk bir su ile yıkayın. Eğer 10 dakika dolmadan cildinizde yanma hissederseniz yine soğuk bir su ile cildinizi temizleyebilirsiniz.

Karbonatın Faydaları Nelerdir?

Karbonat’ın maskesi dışında vücut için yararlı bir çok özelliği daha bulunmakta. Karbonat özellikle diş beyazlatma, böcek ısırığı, ağız kokusu, ayak bakımı, saç yağlanması ve tahriş gibi bir çok konuda kullanılmaktadır.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın