Göz Sulanması Nedir? Ne İyi Gelir?

Göz Sulanması Nedir? Ne İyi Gelir?

Göz yaşarması ve sulanması,bilgisayar alışkanlığı ve teknolojik gelişmeler ile çok arttı.Göz sulanması,bilgisayarda çok zaman harcayan genç toplumun çoğunda bulunmaktadır.

Bu konuda önemli bir tavsiye de bulunmak gerekiyor.Bilgisayar,telefon,tablet, v.b. ekranlara bakmak gözün sağlığını ve yapısını yorup etkilemektedir.Sürekli ışığın göze çarpması özellikle karanlık ortamda kullanılan teknolojik aletlerle uğraşıldığından dolayı etkisi daha da artıyor ve normal zamanın 3 katı fazla etki ediyor.Bu durumdan şikayetçi iseniz ilk önce teknolojik aletleri kullanma sürelerini azaltmaktan başlayabiliriz.En azından tedavi süreci boyunca azaltmalısınız.İlk fırsatta doktora gitmek gerekir.

Daha sonra güzel bir güneş gözlüğü,göz sulanmasına önemli ölçüde iyi gelecektir.Aşırı güneşli ve güneş ışınlarının yoğun olduğu saatlerde dışarıda mecbur kalmadıkça gezmemek gerekir.Güneş ışınlarının çarptığı ışınlar göz bebeklerimizde kalıcı bir etkiye sebep olacağını unutmamamız lazım.Diğer bir dikkat etmemiz gereken hususta uyku sürelerimiz olması.Uyku sürelerimizin düzenini oturtmalıyız.Yaşam açısından gerekli olan uyku süresinde gereken ortalamanın altına düşmemek gerekir.Diğer bir husus ise dışarıdan geldikten sonra elimizi yüzümüzü güzel bir şekilde yıkamalıyız.Kesinlikle parmaklarımızla gözümüzü bastırmaktan kaşımaktan uzak durmalıyız.Olabildiğince dezenfekte etmeliyiz.Temizlik malzemelerinden,tuz ruhu, kireç sökücü v.b. malzemelerin buharından kaçınmalıyız.Gözümüze temasında kalıcı hasarlar doğurabilir.

Gözünüze ara sıra sıcak bir bez ile masaj yapabilirsiniz.Bu masaj uyumadan yarım saat önce yapılabilir.Çok sıcak olmamasına dikkat edilmeli.Bu masaj göz kapaklarınızı dinlendirip gözlerinizi rahatlatıp güzel bir şekilde uyumanıza da iyi gelecektir.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın