Cinsel Sağlık Hakkında Yanlış Bilinenler 

Her ne kadar çok önemli bir konu olsa bile ülkemizde gerek eğitimsizlik gerekse kültürel durumlardan dolayı pek dile getirilmeyen cinsel sağlık maalesef birçok kişinin hayatında olumsuz gelişmelerin olmasına neden olmaktadır. İnsanların büyük bölümünün bu konu hakkında bilinçsiz olması ve aynı zamanda yaşadıkları sorunları başkaları ile paylaşmaktan çekinmeleri yaşanan bu sorunları daha da ileri boyutlara taşıyabilmektedir.  

Her yetişkin için son derece önemli bir konu olan cinsellik özellikle bazı durumlarda her iki taraf içinde ciddi bir sorun olabilmektedir. Sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmak isteyen kişiler her şeyden önce kişisel hijyenlerine ve sağlıklarına çok özen göstermelidirler. Bunu sadece kendileri için değil aynı zamanda partnerleri içinde yapmalıdırlar.  

Cinsel Sağlık Konusunda Yapılan Hatalar Nelerdir? 

Cinsel sağlık konusunda her geçen yeni bir bilginin çıktığı günümüzde bilim insanları da bu konuda en önemli unsurun hijyen olduğunu belirtmektedirler. Aynı zamanda çok eşlilikten kaçınmakta cinselliği daha salıklı hale getiren bir diğer etkendir. Daha mutlu ve daha sağlıklı bir cinsel hayat için nelere ihtiyaçları olduğunu merak eden kişiler her zaman uzmanların desteğini almalı ve bu konuda çok dikkatli olmalıdırlar.  

Bilinçsiz bir şekilde yaşanan cinsellik her zaman için ciddi bir risktir. Bu sebeple sürekli ve mutlu bir cinsel hayat için her zaman dikkatli olmaya özen gösterilmelidir. 

Son Yazılar
Bir cevap bırakın