Cilt Lekeleri Nasıl Geçer? Ne Yapmalıyız?

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer? Ne Yapmalıyız?

Güneş, doğum sonrası ve yaşlanmaya bağlı olarak ciltte leke problemleri ortaya çıkabilir. Cilt üzerinde görülecek lekeler ne yazık ki kişileri çok fazla huzursuz etmeye neden oluyor. Çünkü güzelliğe doğrudan gölge düşürüyor. Hem fizyolojik hem de psikolojik anlamda bay ve bayanları etki altına aldığından dolayı bu durumla mücadele etmeniz sizin yararınıza olacak bir durumdur. Cilt lekelerinizden arınmak istiyorsanız daha çok doğal tedavi yollarına başvurmanız iyi gelecektir. Böylelikle kalıcı gibi gözüken ve aslında öyle olmayan cilt lekelerinizle mücadele etme şansına sahip olursunuz.

Cilt Lekeleri İçin Doğal Çözümler

Cilt lekeleri nasıl geçer ne yapmalıyız diye düşünenlerdenseniz işte sırrı. Kolay şekilde evde hazırlayacağınız doğal maskelerle ciltte meydana gelen lekelerin kısa süre içerisinde ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Tabi ki burada önemli olan en önemli konulardan birisi de bu tür cilt temizleme işlemlerinizi düzenli şekilde yapmanız gerekir.

  • 1 yemek kaşığı yoğurt gerekiyor
  • Yarım tatlı kaşığı karbonat (kabartma tozu) ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 2 tatlı kaşığı limon suyu

Karma ve yağlı cilt tipine uygun bir karışımdır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz malzemeleri güzelce karıştırıyoruz. Karıştırdıktan sonra ise cilt lekelerinin yer aldığı bölgeye güzelce sürmemiz gerekiyor. Yüzde maskenin 20-30 dakika kadar durması yeterli olacaktır. Maskeyi belirtmiş olduğumuz süre zarfında cildinizde tuttuktan sonra ise ılık suyla güzelce yıkamaya başlayabilirsiniz.

Son Yazılar
Yorum ( 1 )
  1. berfin
    Ocak 5, 2018 at 21:50
    Cevapla

    bilgilenderime için teşekkür ederim. cilt lekelerim için denedim ve gaet başarılı bir sonuç aldım

Bir cevap bırakın