Baş Ağrısı ve Doğal Tedavi Yöntemleri

Herhangi bir anda amansız bir şekilde gelen baş ağrısı tüm yaşama sevincini bizden alıp zor ve çileli saatler geçirtir.Bu ağrıdan anında kurtulmak mümkün olmasa da ağrıyı hafifletecek ve yavaş yavaş ağrının azalıp geçmesini sağlayabilirsiniz.Aşırı stres,uykusuzluk,fazla yorgunluk,uzun yolculuk gibi durumlar baş ağrısına etki eder.Baş ağrısına iyi gelecek doğal yöntemler nelerdir?

DUŞ ALIP RAHAT BİR ŞEKİLDE DİNLENİN

Akşam işten geldikten sonra başa yoğun bir ağrı saptanmaktadır.Böyle bir durumda ilk olarak ılık suyla duş almanız vücudunuzu gevşetip rahatlatacaktır.Duş alıp sessiz ve ışık olmayan bir ortamda uzanıp dinlenmeye ve hiç bir şey düşünmemeye çalışın.Daha sonra bol su içerek vücuttaki su kaybını giderin.

ELLERİNİZLE MASAJ YAPIN        

Başparmağınız ve işaret parmağınız arasında bulunan perdeli kısmın hafif yukarısını iki parmağınızın arasına alarak hafif şekilde sıkın.30 saniyelik süre zarfında kesintisiz baskı yapmanız ciddi şeklide ağrınızı azaltacaktır.

BİTKİSEL YAĞLARI DENEYİN

Bitkisel yağların doğru kullanımı üzerine şifa olduğu bilinmelidir.Baş ağrısı tedavisi için lavanta yağı,fesleğen yahut nane yağı kullanımı ferahlık etkisi yaratacağından dolayı etkisini gösterecektir.

Bir su bardağı kaynar suya bir damla lavanta yağını damlatarak onun buharını koklamak doğal bir tedavi olarak ağrınıza iyi gelecektir.

KAHVE’NİN BULUNDURDUĞU ŞİFA

Başınızın ağrısını hissettiğiniz an bir fincan Türk kahvesi yapın.Kahvenin ağrı kesici etkisinin olduğundan dolayı ağrınızı hafifletecektir.Bu yöntem eskiden günümüze gelen geleneksel tedavidir ancak abartmamak gerekir.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın