Arnavut Kremi Ne İşe Yarar? Arnavut Kremi Cildi Bayazlatır mı?

Arnavut Kremi Nedir?

Günümüzde aklık kremi olarak da bilinen arnavut kremi etkisi ile oldukça sık kullanılan ve tercih edilen bir kremdir. Tarihi olarak incelemek gerekirse Balkan kadınları tarafından bulunan ve geçmişi Osmanlı Devleti’ne kadar dayanan köklü ve eski bir kremdir. Arnavut kadınları tarafından cilt renk tonu değişikliklerini önlemek, çil ve güneş lekelerini önleme amacı ile kullanılırdı. Aynı zamanda cildin  beyazlamasını da sağlayan Arnavut kremi kadınlar arasında sıklıkla tercih edilen bir kremdir.

Arnavut Kremi Ne İşe Yarar?

Arnavut kremi cildin güzelleşmesini sağlamasının yanında tercih edilme sebeplerinin en başında beyazlatıcı özelliği gelmektedir. Bu yazıyı okuduktan sonra “Arnavut kremi esmer tenin beyazlamasına yardımcı olur mu?” sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyiz. Arnavut kremi esmer tenlerin açılmasında istenilen düzeyde renk açması yapması mümkün değildir. Ancak uzun süre kullanıldığında cilt tonunun açılmasına olumlu yönde etki edebilir. Arnavut kreminin en etkili olduğu nokta ise yaşlılıkla beraber gelen kırışıklık lekelerinin giderilmesine yardımcı olmasıyla birlikte güneş lekelerinin tedavisinde oldukça etkili bir kremdir.

Arnavut Kreminin Yan Etkisi Var mı?

Eczanelerde satılan arnavut kremlerinin üzerinde içeriğinde Civa olmadığı belirtilse de piyasada bulunan her arnavut kremini direk olarak cildinize uygulamayın. Güvenilir markaların kremlerini tercih ediniz. Uzun süre kullanımlarda ürün içerisinde civa bulunmasına tehlikesine karşın ciltte soyulma ve tahrişe sebep olabilir.

* Arnavut kremi kullanımı sonrasında yüzde yüz sonuca 4 ila 6 ay arası bir süre ulaşılabilmektedir..

Son Yazılar
Bir cevap bırakın