Ağız Kokusu Nasıl Geçer? Ağız Kokusu Tedavisi

Ağız kokusu insanların en utandığı ve en çekindiği sorunların başından geliyor. Ağız kokusu olan bireylerde güven eksikliği, çekingenlik ve asosyallik gibi bir çok psikolojik soruna rastlanmakta. Bu yazımızda ağız kokusuyla nasıl başa çıkabileceğiniz hakkında ufak tüyolar ve çözüm yolları göstermiş olacağız.

İlk olarak baktığımızda ağız kokusuna bir çok şey sebep olabilir. Bu sebepleri bazıları sigara içmek, dişte oluşan çürükler, apse ve kirli protezler olarak sıralayabiliriz. Ağız kokusunu evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz çeşitli tariflerle kolayca halledebilirsiniz.

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir?

Karbonat: Saç yağlanması, böcek ısırığı gibi bir çok soruna iyi gelen karbonat aynı zamanda da ağız kokusuna da iyi geldiği bilinmekte. Bir bardak ılık su içerisine 1 tatlı kaşığı karbonat döküp gargara yaparak ağız kokusunu engellemeye yardımcı olabilirsiniz.

Limon Suyu: Limon suyunun içerisinde bulunan asitler ağızda bulunan bakterileri öldürür ve üremesine engel olur. Bu sayede ağız kokusu engellenmiş olur. Sabahları bir su bardağının içerisine bir kaç damla limon suyu ekleyip gargara yaparak ağız kokusundan kolayca kurtulmuş olursunuz.

Sirke: Sirkenin içerisinde bulunan yoğun asit yine ağzınızda bulunan bakterilerin ölmesini sağlar ve bu sayede kötü ağız kokusundan kurtulmuş olursunuz. Gün içerisinde sirke ile gargara yaparak ağız kokusundan kolayca kurtulmuş olursunuz.

Tarçın: Ağız kokusuna kesim çözüm yöntemi ise tarçından geçiyor. Tarçın ağzın içersindeki bakterilerin üremesini ve çoğalmasını durdurur. Limon, bal ve tarçını karıştırarak karışımınızı hazırlayın ve üstüne sıcak su ekleyin ve gargara yapın. Bu şekilde ağız kokusundan bir süre sonra tamamen kurtulmuş olacaksınız..

 

Tüm her şeyi denemenize rağmen bir türlü ağız kokusundan kurtulamıyorsanız en kısa sürede doktorunuza danışınız..

 

 

Son Yazılar
Yorum ( 1 )
  1. Boğaz Şişmesi Neden Olur? - Sağlık Sorusu
    Aralık 23, 2017 at 14:19
    Cevapla

    […] bakteri ve mikropların oluşturduğu bakterilerden dolayı boğaz şişliği olan hastalarda ağız kokusu […]

Bir cevap bırakın