Adet Söktürücü Kür Tarifi

Kimi zaman yalnızca çok stresli olduğumuz için kimi zaman ise bazı tıbbi nedenler ile adet düzensizliği problemi yaşarız. Bu ve benzeri durumlarda yapmamız gereken ilk şey direk olarak doktora gitmektir. Eğer doktorunuz çok ciddi bir rahatsızlık tanısı koymamış ve adet söktürücü olarak Diane35, Tarlusal ve Yasmin türevi ilaçlar verdi ise bunları kullanmadan da adet görebilirsiniz. Bunu sağlayacak olan ise binlerce kadın tarafından denenen ve de olumlu sonuç elde edilen adet söktürücü kür tarifidir.

Adet Düzensizliği İçin Bitkisel Kür

Detaylarını ve kullanım şeklini anlatacağımız bu tarif adet düzensizliği yaşayan, basit kistleri olan, polikistik over rahatsızlığı olan, çikolata kisti olan ve benzer şikayetlerde bulunan kişiler tarafından kullanılabilir.

Tarif:

İki adet orta boy normal yemeklik soğanın (mor soğan ya da bembeyaz olan soğan kullanılmayacak) dış kabuğunu soyunuz ve sonra dörde bölünüz. Daha sonra bu soğanları bir buçuk su bardağı klorsuz ve kaynayan suya atınız ve ortalama beş dakika kaynatınız. Daha sonra altını kapatınız ve ağzını da kapatarak beş dakika dinlendiriniz. Yapacağınız bu karışımı soğumaya bırakmadan, hatta ılınmadan sıcak sıcak tüketiniz.

Kullanım Şekli:

Hazırlamış olduğunu bu kürü sabah ve akşam birer kez olmak üzere günde iki kez aç karna içmeniz ve her seferinde taze olarak hazırlamanız gerekmektedir. Eğer sabah erkenden ev den çıkmanız gerekiyor ise işten gelince ve gece yatmadan önce de aç karna olacak şekilde içebilirsiniz.

Bu küre adetinizin bitiminden iki gün sonra başlamalı ve on beş gün boyunca devam etmelisiniz. Bu sayede kistlerinin yok olacak ve adetiniz düzene girecektir.

Bütün bunların haricinde bilmeniz gereken bir diğer önemli detay ise bahsi geçen soğan kürünü yılda toplamda iki kere kullanma olanağınız bulunduğudur.

Adet düzensizliğinin sebepleri hakkında bilgi sahibi olmak için, PMS – Adet Düzensizliğinin Sebepleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayrıca soğan suyunun diğer faydaları için tıklayınız.

Yukarıda belirttiğimiz kürü bir tavsiye olarak düşünmeli ve bir tedavi yönetimi olarak görmemelisiniz. Adet düzensizliği ve her türlü sağlık konusunda uzman bir hekime başvurmanın daha doğru olacağını kesinlikle unutmayınız.

Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın