Adet Sancısı Nedir? Nasıl Geçer?

Bayanların en sık karşılaştığı sağlık sorunlarından birisi de adet sancılarıdır. Kimi bayanlarda adet sancıları hafif seyrederken, kimisinde de şiddetli şekilde görülmektedir. Bazı anlarda çekilmez bir ağrıya dönüştüğünden dolayı yaşamın olumsuz şekilde devam etmesine neden olur. Böyle anlarda doktor yoluna giderek acillik olmak kimse istemez. Ne yazık ki bu durum her kadını başına geliyor. Hal böyle olunca da adet sancısı nasıl geçer diye kara kara düşünülmeye başlanır.

Sıcak Su Torbası Ya da Örtü

Sıcak su torbası ya da sıcak bir örtüyü kasık bölgesinde tutmanız ağrıyı  az da olsa dindirmeye neden olacaktır. Bir süreye kadar bu şekilde kalmanız ağrıyı azaltmanıza yardımcı olacaktır. At karnınıza baskı yaparak tutmanız daha iyi gelmesine yardımcı olur.

Egzersiz Yapmak İşe Yarıyor

Adet sancısı, çekilmez bir hal aldığı zaman egzersiz yoluna başvurmanız iyi bir çare olacaktır. Yatağınıza hemen uzanarak vücudunuzu gevşetmeye başlayabilirsiniz. Tüm bunu yaparken de diğer yandan nefesinize odaklanmaya başlayın. Derin derin nefes almaya başlayın. Ağrı nedeniyle vucudnuzda  sertleşme olabilir. Egzersiz yaparak gevşemesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz rahatlığa kısa süre içerisinde kavuşmaya başlamış olacaksınız.

Bitki Çayları

Adet sancısının dinmesine yardımcı olacak bir diğer çözüm yollarından birisinin de bitki çayları olduğunu söylememiz gerekir. Bitki çayları rahatlamanıza en güzel şekilde yardımcı olur. Vücudunuzun sıcak tutmasını ve içinizin ısınmasını sağlar.

Son Yazılar
Bir cevap bırakın